نرخ کلیک چیست

آژانس های تبلیغاتی و افرادی که در حوزه تبلیغات هستند و تبلیغ می کنند با انتخاب درست بستر تبلیغات و همچنین بکارگیری مناسب ترین روش، مخاطب را مجاب می کند که تبلیغش را ببیند. این حرکاتی که باعث می شود خاطب یک تبلیغ را ببیند را با CTR اندازه گیری می کنند.

نرخ کلیک یا CTR چیست

نرخ کلیک یا (CTR (Click Through Rate از شاخص های مهم در دنیای تبلیغات امروزه است که جهت اندازه گیری میزان تاثیر یک تبلیغ به کار می رود. این شاخص، تعداد کلیک ها و مشاهدات تبلیغ را نسبت به تعداد کل تبلیغات اندازه گیری می کند. در این میان در جوامع امروزه، ویدئو دارای بیشترین CTR است.

چرا نرخ کلیک مهم است _ تاکتیک

 

افزایش CTR در تبلیغات ویدئویی درون اپلیکیشن های موبایل

طبق آمار، آن دسته از تبلیغات ویدئویی که می توانند از تصویر و نوشته کمال بهره را ببرند و همچنین کمترین استفاده را از صدا و المان های صوتی بکنند، نزدیک به 70 درصد CTR بیشتری داشته اند. اکثر کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می کنند تلفن همراه خود را در حالت بی صدا قرار می دهند و ترجیح می دهند ویدئو را بدون نیاز به شنیدن صدا مشاهده نمایند. یکی دیگر از بهترین روش ها در افزایش CTR نمایش یک دستگاه موبایل در تبلیغ است. با انجام این کار می توانید نرخ کلیک CTR خود را تا 38 درصد افزایش دهید. با انجام این کار می توانید مخاطبان بیشتری را قانع کنید که پس از تماشای تبلیغ، از محصول شما استفاده نمایند.

 

تاثیر افزایش CTR در تبلیغات

تبلیغات ویدئویی در ایران به این دلیل که نوپاست و همه گیر نشده بسیار مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفته است. در ساخت تبلیغات ویدئویی نکته ای که بسیار مهم و حائز اهمیت است بکار بردن سه آیتم مهم خلاقیت، کیفیت، جذابیت است.

 

نحوه محاسبه نرخ کلیک CTR چگونه است؟

به میزان دفعاتی که کاربران به هنگام جستجو به دنبال کلمه کلیدی خاصی در اینترنت، به وب سایت شما وارد می شوند به نسبت کل تعداد نمایش های وب سایت شما در نتایج جستجو، به عنوان عددی که نرخ کلیک بر حسب آن سنجیده می شود. در زمان بهینه سازی وب سایت مبحث CTR از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کارشناسان سئو خوب می دانند که فقط حضور داشتن در نتایج گوگل از اهمیت بالایی برخوردار نیست و شما باید استراتژی بالایی را برای سیاست های خود بکار گیرید. یکی از بهترین سیاست ها این است که برای صفحه اصلی خود بر روی کلمات کلیدی پر مخاطب تمرکز کنید و برای صفحات داخلی سایت از کلمات کلیدی منحصر به فرد و مرتبط با آن صفحه را در نظر بگیرید. با این تکنیک می توانید نرخ کلیک وب سایت خود را افزایش داده و باعث دیده شدن وب سایت خود باشید.

نحوه محاسبه نرخ کلیک _ تاکتیک

 

تعداد نمایش وب سایت در نتایج گوگل یا Impression چیست

هر زمانی که یک کاربر برای عبارتی مشخص جستجویی را انجام می دهد برای کلیه وب سایت هایی که آن کلمه مشخص را در وب سایت خود دارند و در نتایج تا همان صفحه ای که کاربر وارد می شود نشان داده می شوند یک Impression ثبت می شود.

 

نرخ کلیک طبیعی چیست

نرخ کلیک طبیعی یا Organic CTR به نرخ کلیک های واقعی وب سایت گفته می شود. امروزه شرکت های بیشماری هستند که با استفاده از ربات به شما امکان افزایش نرخ کلیک سایت را می دهند. اما نرخ کلیک طبیعی به نرخی گفته می شود که کاربران واقعی اینکار را انجام می دهند. اهمیت این موضوع در این است که می توان، به وسیله آن دریافت که کاربران واقعی با چه میزان جذب وارد سایت شما می شوند و مجاب به کلیک بر روی وب سایت شما می شوند.

نرخ کلیک طبیعی و تاثیر آن بر وب سایت _ تاکتیک

 

اهمیت CTR در چیست

زمانی که کاربران با دیدن تبلیغات وب سایت شما ترغیب به کلیک بر روی آن می شوند و با این کلیک نشان می دهند که آن ها تصمیم خود را گرفته اند بر این اساس بسیاری بر این باورند که نسبت بالا بودن نرخ کلیک CTR به معنی بالا بودن نرخ تبدیل است اما بالا بودن نرخ کلیک سایت از مهمترین شاخص های کلیدی عملکرد KPIs است. اگر قصد رسیدن به اهداف خود در بازاریابی یا KPIs را دارید باید عوامل مختلف در سایت مانند نرخ کلیک و نرخ تبدیل را اندازه گیری نموده تا بتوانید تصویر درستی از بازاریابی برای سایت خود داشته باشید.