چه نوع تبلیغاتی کاربران را بیشتر آزار می دهد

بدترین و منفورترین نوع تبلیغات از نگاه کاربران

در یک تحقیق توسط موسسه Nielsen Normal Group، آماری جمع آوری شد که در آن زننده ترین و آزاردهنده ترین نوع تبلیغات دیجیتال را برای کاربران گردآوری کردند. این آمار قبلا در سال 2004 توسط این موسسه NNG انجام شده بود. اما به علت کم تنوعی در تبلیغات آن زمان، این آمار را با توجه به تعدد تبلیغات فعلی به روزتر و کامل تر کردند. در این نوع تحقیق، فرمت های مختلف تبلیغاتی در Device های مختلف مانند دسکتاپ و موبایل و تبلت به افراد مختلفی که بخاطر این تحقیق گردآوری شده بودند جمع آوری کردند و تبلیغات آزار دهنده را بر اساس آنها امتیاز دهی کردند. این تحقیق را بر اساس شرایط خاصی انجام دادند. مثلا تبلیغات را با رنگ بنفش به افراد نشان دادند تا افراد تحت تاثیر رنگ برند قرار نگیرند. و یا لوگوی برند را نشان نداند که افراد در نشان دادن پاسخ صحیح مقاومت نشان ندهند. در واقع این تحقیق را بدون خطا انجام دادند.

بدترین نوع تبلیغات از نگاه کاربران _ تاکتیک

 

انواع تبلیغات و فرمت های آنان در نسخه دسکتاپ و موبایل

در زیر به گردآوری انواع تبلیغاتی که به افراد نشان داده شد  را پرداختیم و توضیح می دهیم که هر کدام از تبلیغات در کدام نسخه یعنی موبایل یا دسکتاپ، و در کدام قسمت صفحه نمایش داده شده است.

بر اساس این مطالعه و تحقیق میانگین امتیاز دهی به انواع تبلیغات دیجیتال گردآوری شده است.

بر این اساس افراد به هیچ کدام از تبلیغات نظر مثبتی نداشتند و مورد استقبال آنان قرار نگرفت. اما کاربران به برخی از فرمت ها خوشبین تر بودند. کمترین امتیاز تبلیغات به تبلیغات سمت راست Right Rail با امتیاز 3.81 است. علت محبوبیت بیشتر این تبلیغات و فرمت های تبلیغاتی، آزاردهنده نبودن آن است.

آزاردهنده ترین نوع تبلیغات _ تاکتیک

 

Modal

این نوع تبلیغات در نسخه موبایل و دسکتاپ به افراد نمایش داده شد. این تبلیغات دیجیتال روی محتوای وب سایت ها ظاهر می شود و مانع از ارتباط برقرار کردن کاربر با وب سایت است و تا زمانی که روی آن کلیک نشه و یا تبلیغ را نبندید آن صفحه همواره نمایش داده می شود.

Non Modal

این نوع تبلیغ بر روی نسخه دسکتاپ به افراد نمایش داده شد. این نوع تبلیغ روی محتوای وب سایتی که بازدید می کنید در قسمت پایین سمت راست نمایش داده می شود با وجود اسکرول کردن کاربر این تبلیغ همچنان نمایش داده می شود و تبلیغ بر سر جای خود باقی می ماند.

Persistent banner (top of content)

این نوع تبلیغ هم در نسخه موبایل و هم در نسخه دسکتاپ به کاربران نمایش داده شد. این نوع تبلیغ در قسمت بالای صفحه وب سایت ظاهر می شود و بدون اینکه محتوای وب سایت را مسدود کند و با اسکرول کردن کاربر، سر جای خود نیز باقی می ماند. این نوع بنر تبلیغاتی در بالای صفحه نیز باقی می ماند.

Persistent Banner (Bottom of content)

این نوع تبلیغ نیز هم در نسخه دسکتاپ و هم در نسخه موبایل به کاربران به افراد نمایش داده می شود. این تبلیغ در قسمت پایین صفحه وب سایت ظاهر می شود بدون اینکه محتوای صفحه وب سایت را مسدود نماید و با اسکرول کردن به قسمت پایین توسط کاربر سر جای خود باقی می ماند. این نوع بنر تبلیغاتی به صورت ثابت در قسمت پایین صفحه نمایش داده می شود.

Intracontent (With content reorganization)

این نوع تبلیغات هم در نسخه موبایل و هم در نسخه دسکتاپ به کاربران نشان داده شد. زمانی که صفحه وب سایت بارگذاری می شود، این تبلیغ ظاهر می شود و محتواهای موجود در وب سایت به سمت پایین حرکت می کند. از جمله منفورترین نوع تبلیغات است.

Intracontent (Without content reorganization)

این نوع تبلیغ هم در نسخه موبایل و هم در نسخه دسکتاپ به کاربران نشان داده شد. این نوع تبلیغ در میان محتوای اصلی صفحه نمایش نشان داده می شود.

Right Rail (Animated)

این نوع تبلیغ در نسخه دسکتاپ به افراد نمایش داده شد. در کادر سمت راست صفحه قرار دارد و برای جلب توجه بیشتر کاربر به صورت متحرک نمایش داده می شود.

Prevideo (no skip)

این نوع تبلیغات در نسخه موبایل به کاربران نمایش داده شد. ویدئوی تبلیغاتی که قبل از پخش ویدئوی اصلی به کاربر نمایش داده می شود و قابل رد کردن نیست. این نوع تبلیغات از جمله منفورترین نوع تبلیغات است.

Prevideo (With skip)

این نوع تبلیغات در نسخه دسکتاپ به کاربران نمایش داده شد. ویدئوی تبلیغاتی که قبل از پخش ویدئوی اصلی به کاربر نمایش داده می شود و کاربر می تواند پس از 5 ثانیه  از تماشای آن ویدئو منصرف شود و اصطلاحا skip کند.

Autoplay video (With skip)

این نوع تبلیغات در نسخه دسکتاپ به کاربر نمایش داده می شود. زمانی که کاربر وارد وب سایت می شود این نوع تبلیغات ویدئویی به صورت خودکار شروع به پخش شدن می کند و امکان skip کردن آن نیز وجود دارد.

Retargeting

این نوع تبلیغات در نسخه موبایل و دسکتاپ به کاربر نمایش داده شد. تبلیغاتی که بر اساس رفتار کاربر به او نمایش داده می شود. به عنوان مثال، یک کاربر محصولی را به صورت آنلاین خریداری کرده و بعد از مدتی همان کاربر کالاهای مشابهی با محصول خریداری شده یا مرتبط با آن شرکت در وب سایت های مختلف مشاهده می کند.

Sponsored Social Media content

این نوع تبلیغات در نسخه موبایل و دسکتاپ به کاربر نمایش داده شد. این نوع تبلیغات در صفحات شبکه اجتماعی هر کاربر در بازاریابی شبکه های اجتماعی نمایش داده می شود.

Related Links

این نوع تبلیغات در نسخه موبایل و دسکتاپ به کاربر نمایش داده شد. این نوع تبلیغات در پایان هر مقاله و به عنوان لینک مرتبط با ان محتوا ظاهر می شود.

Deceptive Links

این نوع تبلیغات در نسخه موبایل و دسکتاپ به کاربر نمایش داده شد. زمانی که کاربر برای انجام کار خاصی مانند دانلود یک فایل یا انجام آزمون، به یک وب سایت مراجعه می کنند. لینک های مشابه دیگری کنار لینک اصلی دانلود وجود دارد که باعث گمراه شدن کاربر می شود که لینک های تبلیغاتی است. این نوع تبلیغات از جمله منفورترین نوع تبلیغات است.


 

از جمله منفورترین و آزار دهنده ترین نوع تبلیغات دیجیتالی، تبلیغات پاپ آپ است.

بر اساس آماری که شرکت NNG جمع آوری کرد تبلیغات Modal یا پاپ آپ منفورترین نوع تبلیغات است. متاسفانه این نوع تبلیغات هم در نسخه موبایل و هم در نسخه دسکتاپ قابل مشاهده است. برخی به اشتباه اینگونه تفکر می کنند که جمع آوری لیستی از ایمیل ها برای بازاریابی ایمیل و یا به دست آوردن عضو جدید از طریق نمایش کادر Pop up می تواند روشی موثر در تبلیغات باشد اما این بیشتر کاربر گریز است.

تبلیغات پاپ آپ بدترین نوع تبلیغات _ تاکتیک