هر آنچه که باید از شبکه اجتماعی لینکداین بدانید

لینکداین به عنوان بزرگترین شبکه حرفه ای در جهان با بیش از 610 میلیون کاربر در بیش از 200 کشور و سرزمین های سراسر جهان فعالیت دارد. لینکدین با هدف ایجاد فرصت اقتصادی برای هر عضو نیروی کار جهانی تشکیل شد. ماموریت LinkedIn ساده است: متخصصان جهان را به یکدیگر متصل کنید تا آنها را بیشتر و موفق تر کنند.

لینکداین LinkedIn چگونه تشکیل شد

لینکداین LinkedIn در سال 2002 در رؤیای هافمن یکی از بنیانگذاران تاسیس شد و در 5 مه 2003 به طور رسمی این شبکه اجتماعی راه اندازی شد. جف وینر مدیر عامل شرکت است و مدیریت شامل مدیران با تجربه از شرکت هایی مانند یاهو، گوگل، مایکروسافت، TiVo، PayPal و Electronic Arts است. LinkedIn منجر به کسب و کار متنوع با درآمد حاصل از اشتراک های عضویت، فروش تبلیغات و راه حل های استخدام شد. در ماه دسامبر سال 2016، مایکروسافت کسب Acid LinkedIn را به پایان رسانده و ابر رایانه پیشرو جهان و شبکه حرفه ای پیشرو در جهان را به ارمغان آورده است. لینکدین به عنوان یک منبع موثر برای صاحبان کسب و کار به منظور برقراری ارتباطات استراتژیک، یافتن مشتریان بیشتر و نیروهای کاری ارزشمند، ارتباط افراد با سرمایه داران و همچنین منابع ارزشمند دیگر. در اینجا به راهکارهای برای استفاده بهتر و حرفه ای تر از لینکدین و همچنین نکاتی برای شبکه سازی و بازاریابی لینکدین مارکتینگ و بازاریابی شبکه اجتماعی بیان شده است.

 

همه چیز درباره لینکدین _ تاکتیک

پروفایل لینکدین خود را حرفه ای بسازید

1. بهینه سازی لینک های پیش فرض لینکدین

به جای اینکه از لینک های پیش فرض در لینکدین استفاده کنید، لینک آدرس پروفایل خود را به جای استفاده از انبوهی از اعداد بی معنی، در عبارتی جذاب تر و معنادار تغییر دهید.

2. استفاده از Profile Badge در لینکدین را فراموش نکنید

اضافه نمودن Profile Badge به پروفایل خود در لینکدین می توانید پروفایل عمومی خود را در وب سایت به دیگران نمایش دهید. Profile Badge در واقع به عنوان ظاهر پروفایل شما استفاده می شود که به پروفایل تان در لینکدین وصل می شود و هر زمان که شما پروفایل خود را در لینکدین تغییر دادید آن نیز آپدیت شده و تغییر می کند.

3. بهینه سازی پروفایل برای موتورهای جستجوگر

سعی کنید پروفایل خود را برای موتورهای جستجوگر با استفاده از کلمات کلیدی مربوط به تخصص و کسب و کار خود بهینه نمایید. استفاده از این کلمات کلیدی می تواند در عنوان پروفایل ها و یا در خلاصه ی شرح حال و توضیحات در پروفایل تان باشد. بهینه سازی پروفایل شما می تواند به بهینه سازی وب سایت کمک نماید.

4. تایید و امضا (Endorse) مهارت ها می تواند به اعتبار شما کمک نماید.

لیستی از مهارت های خود را در پروفایل لینکدین خود قرار دهید. Endorse دیگران به مفهوم تایید و امضای توانمندی شما بسیار تاثیر گذار است. همچنین می توانید لیست مهارت های خود را بعد از ثبت، ویرایش نمایید. همچنین می توانید موارد غیر ضروری را حذف نموده و مجددا آن را تنظیم نمایید.

 

قابلیت شبکه سازی در لینکدین

شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین LinkedIn به منظور افزایش ارتباطات تخصصی، پیدا کردن نیروهای مستعد، آشنایی با همکاران. همچنین می توانید در لینکدین رقیبان خود را رصد نمایید.
 

5. می توانید پروفایل خود را به پروفایل کاربری Open Profile تبدیل کنید.

شما می توانید حساب کاربری Premium خود را با تغییر پروفایل به حالت Open، به کاربران لینکدین، مستقل از اینکه جز ارتباطات شما باشند یا خیر پیام داده و اگر مخاطب شما درخواست شما را قبول کند می توانید با وی ارتباط برقرار کنید.

6. می توانید لیست ارتباطات خود را دریافت نمایید

شما می توانید لیستی از ارتباطات خود با فرمت های CSV و VCF به منظور افزودن به لیست مخاطبین سیستم مدیریت تهیه نمایید. این کار می تواند راهکارهای مفیدی برای بررسی کلی و جامع پروفایل مخاطبان تان برای فرصت های شغلی بیشتر است.

7.با اعضای گروه های لینکدین ارتباط برقرار نمایید

شما به عنوان کاربر می توانید در گروه های لینکدین عضو شوید و ماهانه 15 پیام به هر کدام از اعضای گروه ها ارسال نمایید. همچنین اگر در حوزه کسب و کار و تخصص شما گروهی در لینکدین وجود ندارد، شما می توانید خودتان گروهی تشکیل داده و به عنوان ادمین یک گروه تخصصی اعتبار خود را بالا ببرید و به عنوان رهبر در آن صنعت مطرح شوید.

8. به اعضای گروه خود در لینکدین ایمیل بزنید

شما به عنوان ادمین گروه لینکدین، می توانید به اعضای گروه یک ایمیل در هفته ارسال نمایید. ایمیل های ارسالی حالت اطلاع رسانی دارند که می تواند مستقیما به ایمیل شخصی ثبت شده در پروفایل افراد ثبت شده ارسال گردد.

9. اشتراک گذاری پست های لینکدین در توییتر را فراموش نکنید

افرادی که در لینکدین و توییتر عضو هستند می توانند از قابلیت منشن کردن Mention@ توییتر استفاده کنند. منشن کردن همان قابلیت تگ کردن در فیسبوک را دارد و با قرار دادن علامت @ قبل از نام پروفایل لینکدین افراد می توانید آنها را منشن کنید.

 

قابلیت بازاریابی و کسب و کار در لینکدین

10. به روز رسانی صفحه لینکدین شرکت خود را فراموش نکنید.

می توانید مطمئن شوید که layout و همچنین بنر استفاده شده در صفحه لینکدین شرکت، مناسب است و به روز رسانی شده است. شما می توانید برای معرفی محصولات و خدمات خود از صفحه Showcase استفاده نمایید. این صفحات با توجه به مخاطبین ویژه که مشتری نوع خاصی از محصولات هستند طراحی شده است. صفحه ShowCase به منظور شخصی سازی تجربه کاربری فردی است که مشتری یک محصول خاص است ایجاد می شود.

11.با اکانت لینکدین شرکت پست های منظم روزانه منتشر نمایید.

با انتشار پست ها به صورت منظم و همچنین اشاعه ی محتوای تازه شانس بیشتری دارید که با مخاطبین بیشتری ارتباط برقرار نمایید.

12. استفاده از LinkedIn Pluse را فراموش نکنید

لینکدین پالس به عنوان پلتفرمی برای تولید محتوا و انتشار اخبار و محتوا در لینکدین است. تمام خبرهای مهم و جدید در صنعت خود را می توانید در Pulse بیابید. همچنین با همکاری در Pulse می توانید برند خود را به عنوان یک کسب و کار متخصص مطرح نمایید.