بهینه سازی دامنه ها در رتبه بندی گوگل هیچ تاثیری ندارند

جستجوگرها مراقب باشید:

بهینه سازی دامنه ها در رتبه بندی گوگل هیچ تاثیری ندارند. آنها را متوقف کنید.

MOZ در تاریخ March 7, 2019 اعلام کرد که رتبه بندی دامنه ها (DA ) را به روز کرده است و انتظار می رود که برخی از جستجوگر ها دچار سردرگمی شوند. شاید بسیاری از تازه کارها در صنعت SEO, اعتبار دامنه یا DA را با معیارهای داخلی که توسط گوگل معرفی و استفاده می شود اشتباه بگیرند اما این دو هرگز به یکسان معنی نمی شوند.

اعتبار دامنه یا DA هرگز معیار گوگل نیست. DA به عنوان نوعی ماتریس می باشد که ارائه دهندگان ابزارهای جستجوگر با آن مواجه هستند. برای روشن شدن این مطلب، MOZ هرگز مدعی نبوده که گوگل از DA استفاده می کند. در حقیقت MOZ به طور واضح اعلام کرد که DA یک متریک برای گوگل نیست و DA فقط بر اساس مجموعه داده ها و الگوریتم های خود برنامه است.

MOZ تنها شرکتی نیست که با دارا بودن برنامه مختص خود، اعتبار صفحات وب سایت ها را ارائه می دهد. Ahrefs, Majestics و … بسیاری از ابزارهای ارائه دهنده خدمات با ویژگی های خاص خود هستند.

اعتبار دامنه DA بر رتبه بندی گوگل شما تاثیر نمی گذارد و از آنجا که DA یک ماتریس برای گوگل نیست، هیچ تاثیری بر رتبه بندی شما در  Google ندارد. پس اگر اعتبار DA شما بالا یا پایین شود نباید انتظار داشته باشید که رتبه بندی شما در گوگل دستخوش تغییر شود.

راس جونز از MOZ درخواست سلب مسئولیت در اعتبار DA را کرده و این در پاسخ به این مساله است که کاربران در گوگل به دنبال پاسخی برای چگونگی بهبود نمرات DA خود هستند می باشد.

صفحه "What's a Domain Authority" باید صریحا اعلام کند 'Google از DA به عنوان یک عامل رتبه بندی استفاده نمی کند'.

ما در بسیاری از ایمیل هایی که به سمت ما ارسال می شود و در بسیاری از پست های رسانه های اجتماعی مشاهده کرده ایم که متخصصین سئو نگران تغییرات اعتبار دامنه DA و نحوه تاثیر گذاری آن بر رتبه بندی گوگل هستند

کارمندان گوگل اعلام کرده اند تمامی وب سایت هایی که ادعا کرده اند که 'سایت ها توسط الگوریتم DA به روز شده اند و' خدمات بهبود لینک خود را تقویت می کنند، مجازات شده اند '.

 

متن اخبار دیجیتال مارکتینگ

 

از یک ساختمان پیوند پست الکترونیکی برای 'بهبود دامنه خودتان' استفاده کنید.

اما، این تاریخ hype با Google PageRank آغاز می شود. بسیاری از این سردرگمی ها به تسلیحات تبلیغاتی گوگل که به PageRank یا PR مرتبط هستند مربوط می شود. در سال 2000، گوگل این نمره را برای هر صفحه ای در مرورگر که دارای اعتبار بالاتری بودند با نوار ابزار گوگل برای اینترنت اکسپلورر نشان داد.

تب PageRank به پایان رسید، و ساختمان پیوند کسب و کار بزرگ شد. بسیاری از جستجوگرها فراتر از نمرات PR رفتند و برای خرید، فروش و فروش لینک ها بر اساس PageRank سو استفاده کردند. و بسیاری از ساختمان های اسکیمر و اسپم ها، بازار را به استفاده از این اقتصاد جدید سوق دادند.

هنگامی که Google شروع به ساختن PageRank در سال 2016 میلادی کرد، صنعت شروع به دنبال یک معیار دیگری کرد تا اقتصاد پیوند ساختمان را در بر بگیرد.

خوب، این جایی است که Moz با Domain Authority وارد شده است. شاید عمدی نبود، اما این اتفاقی است که افتاد.

تمرکز بر PageRank به تنهایی هرگز یک استراتژی مناسب برای SEO نبود، بلکه به عنوان یک استراتژی تکمیلی روی DA استفاده شده بود که اکنون نیست.