چه بلایی بر سر صفحات وب سایت ها آمد

موضوع de-indexing گوگل هنوز به طور کامل حل نشده است

در روز جمعه 4/5/2019، گوگل اعلام کرد که مسئله پیش آمده را که از بعد از ظهر پنج شنبه 4/4/2019 شروع  شد، به طور کامل حل کرده است. اما در حال حاضر بعد از گذشت چند روز گوگل می گوید که هنوز به طور کامل این مشکل حل نشده است و هنوز در حال کار بر روی پردازش بسیاری از URL ها است که از فهرست جستجوی در روز جمعه حذف شده اند. گوگل در تلاش است که این مسئله باید در مدت کوتاهی حل شود و هنگامی که به طور کامل حل شود، به روز رسانی دیگری از طرف گوگل ارائه خواهد شد.

چه بلایی بر سر آدرس وب سایت ها آمد؟

در روز پنج شنبه گوگل شروع به تعویض بسیاری از URL ها از فهرست جستجوی خود کرد. ما (تیم Search Eangine Land) روز جمعه گوگل را از این موضوع مطلع کردیم، چون ما شاهد فراوانی شکایات از جامعه جستجوگر بودیم. جستجوگرها، وب مسترها، صاحبان سایت ها و توسعه دهندگان متوجه شدند که یک بخش مهم و مورد توجه کاربران از صفحات وب خود دیگر در نتایج جستجوی گوگل نشان داده نشد. صفحات آنها از نتایج گوگل حذف شدند و دلیل آن مشخص نیست. ترافیک سایتها تحت تأثیر قرار گرفت زیرا این صفحات دیگر در فهرست گوگل برای نمایش های مرتبط در نتایج جستجو نبودند. آماری از گستردگی این مساله و اینکه چه تعدادی از صاحبان وب سایت در بهینه سازی وب سایت خود از این مشکل رنج بردند و ترافیک خود را از دست داده اند، حتی این موضوع را نمیدانیم که چه درصدی از شاخص های گوگل تحت تاثیر قرار گرفته است. با وجود اینکه گوگل در روز شنبه صبح 4/6/2019 اعلام کرد که این مشکل به طور کامل حل شده است اما ظاهر اینگونه نیست.

جان مولر سخنگوی تیم جستجوی گوگل در روز یکشنبه 4/11/2019 اعلام کرد که پس از آنکه بسیاری از مدیران وب سایت ها هنوز بهبودی در نتایج خود ندیدند در توییتر خود اعلام کرد که به نظر می رسد هنوز صفحاتی وجود دارد که باید دوباره پردازش شوند. سیستم های گوگل بسیاری از صفحات را پردازش کردند و در نتایج نمایش داده شدند. جان مولر همچنین اعلام کرد که مدیران وب سایت ها با مراجعه به Google Search Console خود برای تسریع نمایش صفحات خود می توانند صفحات از دست رفته را دوباره ایندکس نمایند. وی اضافه کرد که حتی زمانی که این مشکل به طور کامل هم حل شود، ممکن است شما نتوانید صفحات خود را در فهرست گوگل مشاهده نمایید چرا که گوگل همیشه 100 % صفحات سایت را در فهرست بندی خود فهرست نمی کند.

پست توییتر جان مولر از سمت گوگل در زیر آمده است :


 

توئیت جان مولر در مورد مشکل deindexing - آژانس تبلیغاتی تاکتیک

 

ممکن است شما به عنوان مدیر وب سایت ترافیک شاهد از دست دادن ترافیک، فروش خود باشید. تنها کاری که می توان انجام داد این است که در سرچ کنسول خود صفحات خود را دوباره ایندکس نمایید تا این مشکل برطرف شود. اگر صفحات مشخصی وجود دارد که شما می دانید در حال حاضر در فهرست گوگل شما حضور ندارند و شما واقعا به آنها نیاز دارید، از Google Search Console در بخش بازرسی URL و ارسال به ویژگی های شاخص استفاده کنید. این موضوع باید تقریبا بلافاصله در نتایج گوگل به صفحه شما کمک کند. گوگل در حال کار بر روی پردازش URL های آسیب دیده است و معتقد است که باید در کوتاه مدت آن را حل کند. گوگل در به روز رسانی خود در تاریخ 4/9/2019 در ساعت 3:45 بعد از ظهر به اشتراک گذاشت تا زمان بیشتری را به آنها نیاز داشته باشد. گوگل گفت که آنها نزدیک هستند و 'باید در عرض هشت ساعت آینده تقریبا به طور کامل حل شود'. اما هنوز برای 12 تا 24 ساعت دیگر حل نشده است. زمانی که به طور کامل این موضوع برطرف شما گوگل صفحات را به روز رسانی می کند.

توئیت گوگل در مورد de-indexing _ آژانس تبلیغاتی تاکتیک


جدیدترین اخبار دیجیتال مارکتینگ، برندینگ، دیزاین در دنیای آنلاین را در آژانس تبلیغاتی تاکتیک دنبال نمایید.