دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال Digital Marketing

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) به هر نوع اقدام بازاریابی با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند دستگاه های الکترونیکی و اینترنت گفته می شود. شرکت ها از کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجوگر، شبکه های اجتماعی، ایمیل و وبسایت های خود برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده استفاده می کنند. چرا که استفاده از اینترنت هر روز رو به افزایش است و طبق آمار از PEW در سه سال گذشته استفاده از اینترنت در بین بزرگسالان 5 درصد افزایش یافته است.

بازاریابی همواره در ارتباط با مخاطبین خود در جای مناسب و در زمان مناسب بوده است. امروزه به دلیل افزایش استفاده از اینترنت باید بازاریابی اینترنتی انجام شود.استفاده از بازاریابی دیجیتال و هر گونه بازاریابی آنلاین باعث رشد سریعتر محصول شما می شود. با وجود تفاوت های جزیی موجود، در برخی موارد ممکن است بازاریابی آنلاین یا بازاریابی دیجیتال به طور یکسان بیان شود. در تعریف دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال می توان مفهوم بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده را می توان به جایی بسط داد که مشتریان بیشترین زمان خود را در آن صرف می کنند. می توانید از طریق وب سایت خود به اطلاعات تجاری آنلاین کسب و کار مانند تبلیغات دیجیتال، بازاریابی ایمیل (Email Marketing)، بروشور آنلاین و فراتر از آن طیف گسترده ای که زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار دارند دست پیدا کنید. ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای توسعه کسب و کارها بر هیچ کس پوشیده نیست. دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای مختلف انواع متفاوتی دارد. در اینجا به چند مثال بسنده می کنیم. دیجیتال مارکتینگ در صنعت گردشگری، دیجیتال مارکتینگ در رستوران، دیجیتال مارکتینگ در مدیریت صنعتی

 

مزایای دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال)

موارد زیر از مهمترین مزایای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال است

دسترسی در سطح جهانی
مالکین وب سایت ها امکان یافتن بازارهای جدید و تجارتهای در سطح جهانی را دارند. بازاریابی دیجیتال این امکان را به کمپین های تبلیغاتی می دهد که در هر قسمت جهان قابل مشاهده باشند.

رقابت در کسب و کار
بازاریابی دیجیتال بیان کننده این است که هر کسب و کاری در زمان فعالیتش در چه وضعیتی قرار دارد و چه آینده ای در انتظار آن است. اگر کسب و کار خود را در رقابت بازاریابی دیجیتال قرار نداده اید پس این به این معناست که کسب و کار شما از جایگاه مناسبی برخوردار نخواهد بود. شما می توانید با بکارگیری استراتژی های بازاریابی هوشمند و دیجیتال، به کسب و کار خود رونق داده و رقابت را در بین رقبا پیدا کنید. 

هزینه کم در بازاریابی دیجیتال 
با برنامه ریزی صحیح، اصولی و هدفمند در دیجیتال مارکتینگ می توان مشتریان مناسبی را با هزینه بسیار پایین تر از روش های سنتی به دست آورد.

افزایش سوددهی در دیجیتال مارکتینگ

بهره گیری از تکنیک ها و راهکارهای دیجیتال مارکتینگ باعث افزایش میزان سوددهی در بازاریابی دیجیتال می باشد. همین به رونق کسب و کار و افزایش سود دهی به صاحبین تجارت ها کمک می کند.

نتایج قابل اندازه گیری دیجیتال مارکتینگ

پیگیری، اندازه گیری و همچنین ارزیابی بازاریابی آنلاین توسط ابزارهای ارزیابی آنلاین این امکان را برای شما فراهم خواهد نمود که چه کمپینی بیشترین تاثیر را در کسب و کار شما خواهد داشت. با استفاده از این ابزارهای دیجیتال شما می توانید میزان درآمد هر کدام از تاکتیک های دیجیتالی که مورد استفاده قرار داده اید را به دست آورید.
.


استراتژی دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال)

استراتژی دیجیتال مارکتینگ به برنامه ای دقیق گفته می شود که در آن به نحوه استفاده از کانال های مختلف در بازاریابی دیجیتال پرداخته می شود. زمانی که شما یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را طراحی می کنید، باید به این موضوع توجه کنید که از چه کانال ها و چه منابعی برای هر کانال استفاده می کنید و چه انتظاری را دارید.

 

خدمات دیجیتال مارکتینگ آژانس تبلیغاتی تاکتیک

در دیجیتال مارکتینگ روش های مختلف و جدیدی را می توان انجام داد. از جمله بهترین روش های دیجتال مارکتینگ که توسط تخصصین تیم تبلیغاتی تاکتیک انتخاب و به کار برده می شود موارد زیر است.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ( SEO )

سئو برای موتورهای جستجو به منظور بالا بردن رتبه وب سایت در صفحات نتایج جستجو و از مهمترین اقدامات دیجیتال مارکتینگ و بهینه سازی وب سایت است و از جمله خدمات آژانس تبلیغاتی تاکتیک است. از نتایج این نوع بازاریابی می توان به افزایش بازدید وب سایت و بالا بردن ترافیک وب سایت و نشان دادن سایت شما در نتایج اول گوگل اشاره کرد.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا به منظور ایجاد و ارتقا دارایی های محتوا با هدف آگاهی از نام تجاری، افزایش ترافیک و جذب مشتریان است. بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر روی ایجاد و توزیع محتوای با ارزش، مرتبط و سازگار برای جذب و نگهداری یک مخاطب به طور مشخص تعریف شده و در نهایت برای هدایت مشتری سودآور است. بازاریابی محتوا در هسته بازار محتوای آژانس تبلیغاتی تاکتیک است.

بازارابی محتوا

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی ( Social Marketing )

بازاریابی رسانه های اجتماعی Social Marketing برای بهتر شدن و شناخته شدن برند شما در کانال ها و رسانه های اجتماعی را افزایش می دهد تا کاربران بیشتری از برند شما آگاهی یابند و ترافیک بیشتری به سمت سایت شما روانه شوند و اینگونه منجر به افزایش فروش بیشتر و کسب و کار شما می شود و شما را به برندینگ می رساند. آژانس تبلیغاتی تاکتیک با شناخت بهترین رسانه های اجتماعی و تلاش در این رسانه ها که بیشترین کارایی را در بهتر شدن کیفیت فروش و تبدیل شدن شما به یک برند می کوشد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing)

بازاریابی وابسته نوعی بازاریابی دیجیتال است که مبتنی بر عملکردی ست که در آن شنا برای تبلیغ محصولات یا خدمات دیگران در وب سایت خود کمیسیون دریافت می کنید. آژانس تبلیغاتی تاکتیک با قرار دادن بنرهای تبلیغاتی در وب سایت خود این قابلیت را برای مشتریان خود قائل شده تا بتوانند بنرهای تبلیغاتی خود را قرار دهند و ترافیک بالاتری را به وب سایت خود روانه کنند.

بازاریابی وابسته

تبلیغات بومی ( Native Ads )

تبلیغات بومی نوعی تبلیغات است که بیشتر به تبلیغات تحت محتوا وابسته است. تبلیغات بومی مطابق با ظاهر، احساس و عملکرد قالب رسانه ای در آن ظاهر می شود. تبلیغات بومی اغلب در فیدهای تبلیغات از طریق رسانه های اجتماعی قرار دارد. بر خلاف تبلیغات صفحه نمایش و یا تبلیغات بنر، تبلیغات بومی واقعا محسوس نیست.

تبلیغات بومی

 

چرا بهتر است آژانس تبلیغاتی تاکتیک را انتخاب کنید

کانون تبلیغاتی تاکتیک با بهره گیری از به روز ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ و با برخورداری از با کیفیت ترین استراتژی ها در دیجیتال مارکتینگ توانسته تکنیک های بازاریابی دیجیتال را به بهترین شکل به مشتریان خود عرضه نماید. هزینه دیجیتال مارکتینگ در آژانس تبلیغاتی تاکتیک به نسبت خدماتی که توسط تیم تاکتیک ارائه می شود مشخص می شود. تیم تاکتیک با بهره گیری از قوانین متناسب  در تهران و شهرستان و با ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ، قیمت مناسبی را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد.